2024-09-13 03:42
Jelenleg online: 3 fő
Prevenciós stratégiák
Prevenciós stratégiák
Prevenciós stratégiák
Prevenciós stratégiák
Prevenciós stratégiák
Mennyit ér ma az asztalunkon az étel, ami régen száz egységnyi volt?
Táplálkozási szokásaink az elmúlt hetven évben alaposan megváltoztak, hátat fordítottunk a tradicionális étkezésnek, egyben az addigi életformának is. Sajnos ez idő alatt annyira lecsökkent a táplálékok tápanyagértéke, hogy ezt egészségünk érdekében egyre komolyabban figyelembe kell vennünk. Életem során hallottam elbeszéléseket az idősektől, hogyan éltek ők és elődeik évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt, mert nagyszüleink előtt generációról generációra nem sokat változott a technika a konyhában.
Prevenciós stratégiák
A termékenység megsegítése természetes módon
A gyermek a világ legcsodálatosabb áldása. Igaz, olykor sok dolog van körülötte, de mégis a legtöbb örömet hozhatja egy család életében. Olykor “várólistára” kerül a várva várt fogantatás, és a fiatal pár csak fontolgatja a segítségkérés lehetőségét. Csak egyetlen természetes módot mutatok be a termékenység segítésére saját tapasztalatomból, valamint körülbelül huszonöt évvel ezelőtti baráti kapcsolataim és egy orvos körében történtekről. Tehát mindez megtörtént, és egyszerű, könnyen megvalósítható segítséget adhat sok fiatalnak a legtermékenyebb időszak meghosszabbításához, és segítség lehet a mielőbbi gyermekáldáshoz.
Prevenciós stratégiák
Hogyan alkalmazzuk a gyakorlatban?
Dr. Williem Hope FitzGerald 1900-as évek elején kidolgozta a “Zónaelmélet” rendszert, amelyet a modern reflexmasszázs előfutárának tartanak. Dr. FitzGerald (1872-1942) felfedezte, hogy a nyomás alkalmazása a zónákon nemcsak a fájdalmat enyhíti, hanem az okot is csökkenti, sőt el is mulaszthatja. Csaknem minden páciensénél alkalmazta a módszert, megfigyelését, feljegyzéseit cikkek formájában publikálta. Közben Dr. Edwin Bowers társult hozzá, és javaslatára éppen 100 éve, 1917-ben mutatta be orvos kollégáinak elméletét, eredményeit, és első könyvét ZONE THERAPY címmel.
Prevenciós stratégiák
Tudjuk jól, hogy a kellő folyadék bevitele szervezetünkbe nagyon fontos. Sokan igyekeznek meghatározni, hogy mennyi az ideális, ami biztos többeket stresszel, emiatt sokan már bele sem kezdenek tisztában lévén azzal, hogy nem tudják teljesíteni a napi másfél vagy akár három liter “előírt” adagot. Megértem azokat, akik alapból kevés folyadékot vesznek magukhoz. Elsősorban őket hívom meg a lap aljáig, hogy saját és a környezetemben élők tapasztalatait összefoglalva segíthessek a problémán elgondolkodni. Természetesen akiket nem érint a téma, azoknak se árt olykor megerősíteni magukban, hogy milyen jót tesznek az egészségük megőrzése érdekében.
Prevenciós stratégiák
Sok helyen megtehetjük a “tengerparti” élményt már hazánkban is, de a homokban vagy egyenetlen terepen, netán kavicsos úton is sétálhatunk. Sok szálloda és strand készít kavicsos, vizes sétáló szakaszokat a medencék közelében, hogy pótolhassa számunkra az évszázadok alatt használt természetes terepet. Ezeken a helyeken többen a kipróbálásig jutnak csak el, némelyek tudatosan gyalogolnak napi 10-15 percet.
Prevenciós stratégiák
Őseink több ezer évvel ezelőtt természetes környezetben meztelen lábbal jártak, nem is sejtve, hogy ezzel folyamatosan az egészségüket védték. Visszatekintve a mai tudományos világunkból elismerhetjük, hogy mindez egészségüket fenntartó reflexmasszírozást és tartásukat javító tornát jelentett a számukra. Az egyenetlen talajon való járás jól megdolgoztatta lábuk izmait. Próbáltad már?
Prevenciós stratégiák
Mindenféleképpen a pihentetés az első feladat, és mielőbb megtenni a megfelelő intézkedéseket a gyógyulás érdekében, mert sajnos, ha elhanyagoljuk, akkor egy elhúzódó betegségre is számíthatunk. Kisebb izomfájdalomnál, duzzanatnál nem jellemző, hogy orvoshoz kell fordulnunk, de erős fájdalom, vagy régóta meglévő probléma esetén okvetlen szakorvost kell felkeresni.
Mit tehetünk otthon?
Prevenciós stratégiák
Ki ne érezte volna már azt a kellemtelen, szűnni nem akaró fájdalmat, mikor hirtelen odakap a vádlijához, mert izmai görcsbe rándultak? Ilyenkor, ha megfeszítjük, és megmasszírozzuk, hamar enyhül a panasz, s jobb esetben nem tér vissza. Vajon mit jelez ezzel a szervezet? Ezt a témát járom körbe, a teljesség kizárásával, hiszen komplexumra csak egy nagy tanulmány készítésével juthatunk, több szakember részvételével.
Prevenciós stratégiák
Közel egyidőben ismertem meg a reflexmasszázs és az almaecet jótékony tulajdonságait. Gyermekeim betegsége kitartó munkára késztetett, hogy a megismert gyógymódokkal én magam enyhítsem panaszaikat. Az asztma és a bronchitiszes köhögési rohamok nagyon legyengítik a szervezetet, és anyaként nehéz volt nézni, hogy már megint, és néhány hét múlva ismét antibiotikumot kaptak gyermekeim, valamint azt is hallottam még, hogy “nagy korára kinövi”. Vajon mit nő ki ruhák, cipők sorozatát, és még a kiságyat is, mire meggyógyul? Van ebből gyógyulás?
Prevenciós stratégiák
A kezdeti jeleket könnyebb kezelni, ezért fontos a korai felismerés. A gyakran visszatérő légúti betegégek még nem tekinthetőek asztmának, azonban könnyen azzá fejlődhetnek az évek folyamán, ha nem figyelünk rájuk. Mindenképpen fontos a megelőzésre helyezni a hangsúlyt, hiszen a megfelelő életformával akár ki is küszöbölhetjük megbetegedésünket.
Prevenciós stratégiák
Évezredek óta foglalkoztatja az embereket, vajon mivel hosszabbíthatják meg életüket a Földön – újabb és újabb „titok” látott már napvilágot. Íme, egy egyszerű étel, amely végigkísérte az emberiséget. Nemcsak táplálékul használták, hanem betegségek gyógyítására, sőt a szépség megőrzésére is. Írásos emlékek maradtak fenn, amiket a mai napig ugyanabban a formában hasznosítunk, mint elődeink évszázadokkal vagy évezredekkel korábban.
Prevenciós stratégiák
A napi “csodaital” fogyasztása hozzájárul a dús hajhoz, a körmökhöz és fogakhoz, az izomzat erőssége korán megmutatkozhat a babánál (hamar emelgeti a fejecskéjét), mind testi és szellemi fejlődésére kiváló hatással bírhat.
A méz és almaecet fogyasztását együtt és külön-külön ajánlom a kismamáknak mind a saját és mind a magzat, majd újszülött gyermekük helyes fejlődése érdekében, hogy megkapják az almaecet komplex ásványi anyag, nyomelem és vitamin tartalmát. A méz egy természetes, tiszta energiaforrás, melyben megtalálható az a vitamin mennyiség is, amivel a cukor fel tud szívódni, és szervezetük hasznosítani tudja.
Prevenciós stratégiák
Olykor szervezetünk is elveszíti türelmi képességét, és ezt jó időben tudtunkra is adja. Valamikor csendes apró jelekkel, máskor figyelemért kiált, hogy tegyünk valamit, amíg lehet. Tegyünk valamit mi magunk, önmagunkért. Erre volt hivatott a népgyógyászat, hogy lehetőleg az első jelekre felfigyelve megelőzhessék őseink a betegségek kifejlődését. A cél így az ellenállóképesség megtartása volt, vagyis az egészség fenntartása.
Prevenciós stratégiák
Prevenciós stratégiák
Prevenciós stratégiák
1992-ben a Rio de Janeiro-i környezetvédelmi konferencián kezdeményezték a víz tisztaságáért való nemzetközi felhívást. Az ENSZ által meghirdetett víz világnapja minden év március 22-e lett, melynek célja figyelmünk felhívása Földünk vízkészletének védelmére, a tiszta víz megőrzésére.
Ha megnézünk egy Földgömböt, akkor szembetűnően sok a kék szín, mely a vízkészletünk nagyságára utal, s a kontinenseken is a folyók csíkjai és a tavak kerek vagy furcsa alakjai rajzolódnak ki. Mégis számtalanszor azt halljuk a hírekben, hogy baj van a vízzel – és való igaz, az édesvíz készlet csökken.
Prevenciós stratégiák
Az almaecet és méz csodája 2. rész
Születésünktől kezdve sokat halljuk a fenti mondást többféleképpen. Nemcsak Magyarországon van ez így, például Angliában is ezen nőttek fel a gyerekek: „An apple a day keeps the doctor away.” – Napi egy alma távol tartja az orvost. Ami fontos az az, hogy az alma tulajdonságai változatlan állapotban az almaecetben megmaradnak. Tehát az alma hatóanyagtartalmát megőrzi, a cukor pedig savvá, illetve ecetsavvá alakul a feldolgozás során.
Prevenciós stratégiák
2017. március 17.
A tavaszi napéjegyenlőséget megelőző pénteken van az alvás világnapja, melyre 2008-tól fokozatosan több és több ország jelentkezik. De hát miért is kell felhívni az emberek figyelmét az alvásra?
Prevenciós stratégiák
Megpillantani és megszeretni! Velem is ez történt, mikor megismertem életem elixírét a 80-as években. Mindannyian fogyasztottuk, ha valaki betévedt hozzánk, tuti, hogy kapott egy pohárral. Sokan furcsán néztek rám, de volt, aki követte a példánkat, és szintén a kedvencévé fogadta a csodálatos almaecetes-mézes italt. Szerencsések voltunk, mert kicsi gyerekekkel tanyán töltöttük a meleg hónapokat, ahol a természetes környezetben nagyon sok lehetőség kínálkozott. Körülöttünk akácos, aranyló búzatábla, víz, nádas és egyik nagy folyónk gátja, valamint néhány megüresedett tanya volt látható. Áramunk sem volt, így esténként gyertyával és petróleumlámpával világítottunk.
Prevenciós stratégiák
Az őskorban a kövér és termékeny nő számított szépnek, ami nem csoda, hiszen bírnia kellett a reggeltől estig tartó kemény munkát, ráadásul gyakran élet-halál harcot vívott a környezeti jelenségekkel, valamint a vadállatokkal. Ha egy nő kövér volt, az egyrészt a jóltápláltságnak, tehát a jólétnek volt a megnyilvánulása, másrészt pedig kedvező gyermekáldásra is lehetett számítani, valamint szívósságra, ami kellett a túléléshez akkoriban.
Prevenciós stratégiák
Az ipari forradalom hozzájárult ahhoz, hogy folyamatosan növekvő mennyiségben mérgező anyag kerüljön a légkörbe, és ez évszázadok óta egyre károsabb következményekkel jár. A középkorban a kandallók füstje okozott egészségkárosodást, ezért I. Edward angol király már a XIV. század elején betiltotta a fővárosban a szénnel való tüzelést. A Föld légkörében a levegő áramlásával mindenhova eljuthatnak a mérgező anyagokat szállító felhők, amik olykor “megpihennek” egy-egy völgyben, városban vagy városrészben, és csak órák vagy napok múlva érkező friss áramlattal felhígulva oszlanak szét, de lehet, hogy újabb szennyezéssel keveredve más vidékekre kerülnek.
Prevenciós stratégiák
A kislány napok óta csendben rajzolt, képeskönyveket lapozgatott, mesét hallgatott és néha kisebb köhögési roham tört rá. Délután hatalmas nyári eső lepte meg a várost, elsötétedett, dörgött és villámlott. Mikor vége lett, kibújt a napocska, kisomfordáltak a gyerekek, s ragyogó arccal szaladtak vissza: csodát láttak, kettős szivárvány volt az égen. A kislány nem kapkodta a levegőt, ugrált örömében, az anyuka pedig hirtelen ötlettel beültette őket az autóba és követték a szivárványt.
Prevenciós stratégiák
Prevenciós stratégiák
Prevenciós stratégiák
Mi köze a sejtjeinknek ahhoz, hogy mit érzünk, gondolunk, eszünk és cselekszünk? Sejtjeink villámgyorsan kommunikálnak, adják le egymásnak a ,,drótot”! Csupán ebből a megközelítésből kívánok rávilágítani a legapróbb egységeink szükségleteire, mert bármi történik, ők függenek a másik ténykedésétől, és „veszik a lapot”.
Prevenciós stratégiák
Ajánlom száraz bőrre, vitaminért kiáltó fakó bőrre, ráncok késleltetésére, kisimítására. Ha osztálytalálkozóra, orvoshoz mész, vagy régen látott ismerőssel találkozol, okvetlen egy héttel előbb kezdjed el a kezelést, legalább háromszor tedd meg, de kiegészítheted a kozmetikus pakolásait is a köztes időkben ezzel a természetes, vitamindús finomsággal.
Prevenciós stratégiák
Néztél ma már a tükörbe? Tedd meg most! Mit látsz, hogyan nézel ki ma? Remekül vagy? Energikus vagy? Csodás a bőröd, a mosolyod? Vagy kicsit így is, úgy is...? Arcod, tested, bőröd mindennap tisztítod, a fölösleges réteget ledörzsölöd.