2024-11-07 20:43
Jelenleg online: 5 fő
Archívum
Lehetünk nők vagy férfiak, sokunk számára a dús, egészséges hajkorona része személyiségünknek. Lehet hosszú vagy rövid, természetesen hullámos, egyenes vagy göndör, mindannyian arra törekszünk, hogy egészséges legyen, azonban ez nemcsak attól függ, hogy milyen hajápolókkal, samponokkal és fixálókkal dolgozunk, hanem az is nagyon fontos, milyen étrendet követünk.
Archívum
Archívum
Meg akarom tanítani az embereket arra, hogy képesek legyenek kibontakoztatni a bennük szunnyadó gyógyító erőket, pozitív gondolatok, más szóval pozitív szuggesztiók alkalmazásával. A csodának, a misztikumnak és a természetfeletti képességeknek ehhez semmi köze sincs. Minden ember sikere fiziológiai úton, a vegetatív idegrendszer vizsgálatával megmagyarázható. (Coué: A gyógyító erő)
Archívum
A tudatosság mint egyfajta fogyókúrás "csodaszer" - 5/5. rész
Összes valaha élt anyai felmenőd összes valaha megélt érzelme ott rejlik benned. Gyakorlatilag ők mind ott élnek benned. Szerinted hogy érezheti magát közülük például az, aki fűzőben élte le az életét? Vagy aki azt tanulta, hogy a falánkság bűn? Azt gondolod, hogy azok a korok rég elmúltak, és ma már az ember sokkal felvilágosultabb, de ahogyan fentebb olvashattad, a tudatunk sokkal kevésbé a külső, és sokkal inkább a belső körülményeinkre támaszkodva működik.
Archívum
Mára a tudomány igazolta, az emberi testet nem egyedül az agy irányítja, noha hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy mi értelmes lények mindig minden tettünknek tudatában vagyunk. Vannak népek, melyek úgy tartják, a lélek, az Én a hasban lakozik. Mára pedig már a tudomány is rádöbbent, bizony, egészségünk nagyban a hasi idegközpont helyes működésének függvénye. Ez az idegközpont összeköttetésben áll az aggyal, üzen az agynak, tájékoztatja őt az összes zsigeri szervünk mindenkori állapotát illetően, az agy pedig ehhez mérten adja ki a rendelkezéseit.
Archívum
Teltek múltak az évek, ez a téma mindig sokat foglalkoztatott, s mellé akadtak más témák is. Például eltöprengtem azon, hogy ha mi vagyunk a legfejlettebb, hiper-szuper civilizáció, amire még példa sem akadt soha a Föld nevű bolygón, s olyan fejlett a tudományunk, különös tekintettel az orvostudományra, akkor miért szenved szinte minden ember valamiféle betegségben, miért halnak meg emberek olyan fájdalmasan korán, miért halnak meg gyerekek, vagy születnek betegen, netán különféle rendellenességekkel.
Archívum
Tudatos fogyókúra: Az étel nem az ellenséged!
„Ezért vagy te ilyen kövér, mert ennyit eszel.” Itt cseng a fülemben ma is a hangjából kihallatszó él, az elítélő hangsúly, talán még a fejét is ingatta közben, mintha valami főben járó bűnt követtem volna el. Emlékszem, egy pillanatra megmerevedtem, és megnéztem magamnak azt a fél tenyérnyi kenyérszeletet, közben feltámadt bennem az érzés, hogy AZ ÉTEL ELLENSÉG. Az étel valami olyat tesz velem, ami nem jó, ami kerülendő, mert ha eszem, kövér leszek, és nem fognak szeretni, ahogyan most a nagynénémből is sokféle érzés árad, de azok egyike sincs köszönő viszonyban sem a szeretettel.
Archívum
Barcsik Valéria személyes vallomása a futásról
Nem történt csoda egyik napról a másikra. Illetve a csoda nem egyik napról a másikra történt. A nyomasztó érzések lassan halkultak, a helyükre szép, nyugtató, de mégis energikus állapotok kúsztak be. Nem igazán futószezonban kezdtem el, november nem a legideálisabb terepen, de nekem az életemben a legideálisabb volt. Futottam a hóban is (estem elég nagyokat), ha végképp nem tudtam, egyszerűen legyalogoltam gyors tempóban a kitűzött távom. Tavaszra, a hóval együtt elolvadt az összes árnyék a lelkemben, szó szerint megtisztultam. A futás és a természet csodát tett, feldolgoztatta velem, amit addig nem tudtam.
Archívum
Az élőlény életpályája a születés, virágzás, hanyatlás és végül az anyagi test halála. De nem csak az egyénnek, hanem az egyénekből alakuló népeknek, nemzeteknek is van felfelé és lefelé ívelő szakasza. Nemzetünk is egy ponton alakult ki, elterjedt, virágzott, majd időnként meggyengült, de a történelem színpadáról még nem tűnt el. Az élőlény anyagi természetéből fakad a betegség, a romlás, s ennek az állandóan fokozódó veszélye. Biológiai értelemben akkor beszélünk romlásról, ha meg tudjuk mondani mi a jó, s mi a rossz, mi a pozitív s a negatív.
Archívum
Az ázsiaiak már 1211-ben rájöttek a zöld tea életmeghosszabbító tulajdonságára, amikor a zen buddhizmus megalapítója, Eiszai Mjóan kiadott egy írást e bűvös ital jótékony hatásairól. A legrégebben ismert gyógyteaként felhasznált növény, a zöld tea, fogyasztásának legendája a 4000 évvel ezelőtti Kínába nyúlik vissza. A korabeli feljegyzések szerint először Krisztus előtt 2737-ben, Shennong császár uralkodásának idején főzték.
Archívum
„Lazítani, próbálj meg lazítani, nem győzlek tanítani, hogyan csináld! Kell egy kis áramszünet időnként mindenkinek, és aztán megint mehet minden tovább!”
Ezek a sorok bizonyára ismerősek az idősebbeknek, még Hofi Géza énekelte valamikor. Milyen nagy igazságot énekelt meg, sokszor a fejemben vannak ezek a gondolatok. Mit is jelent a relaxáció szó?
Archívum
A kutatók is alátámasztják azt a tényt, hogy az emberei szervezet képes akár 120 évet is működni. Erre példák azok az emberek, akik igen magas kort, 100-120 évet is képesek megélni vagy akár afelett. Tele van velük az internet. Természetesen ezek nem általános esetek, de lehetséges. Ehhez képest, az átlag életkor Magyarországon a férfiaknál 71, a nőknél 76 év. Tehát épphogy a felét meghaladjuk annak, amit élhetnénk. S hogy mi a hosszú egészséges élet titka? Nincs erre külön recept. Egy biztos, a hosszú egészséges életet megélt embereknél általában jellemzők voltak: a lelki nyugalom, a fizikai aktivitás, és a táplálkozás mértékletessége.
Archívum
BARCSIK VALÉRIA ÍRÁSA - (...) Aktív felnőttek. Gondolom, ezt a jelzőt azért találták ki, mert dolgoznak. Aki dolgozik, az aktív. Társadalmi kifejezésben mindenképp, mert ugye passzívan nem lehet dolgozni. A passzív munka az a lógás. Olyan munkakör meg nem regisztrálható. (...)
Archívum
Archívum
„Ép testben ép lélek" - mondja a régi görög mondás. Bár fordítva is mondhatjuk: ép léleknek ép testre van szüksége. Az ókori népek sok olyan tudással rendelkeztek, amely ma már a modern technika korában talán lassan feledésbe merül. Miért van ez így? Mert minden kornak megvan a maga trendje, ami éppen divatos, ami éppen itt és most nagyon új és érdekes.
Archívum
A szépségápolást végző szakember célja a testi-lelki harmónia elérése a hozzáforduló emberek esetében. Így a kozmetikus végez egyfajta arc és testápolást, késlelteti a bőr öregedését, segít vendége harmonikus egyensúlyát megtalálni és fenntartani, másfelől tanácsadó szerepet vállal. Konkrét gyakorlati segítséget ad az arc és testápoláshoz, és amennyiben az indokolt, megfelelő szakemberhez irányítja kliensét.
Archívum
Az ősi Babilonban az asszonyok fiatalságuk és szépségük megőrzése érdekében mézzel elkevert szezámmagot ettek, a római katonák pedig hasonló keveréket fogyasztottak erőnlétük növelésére. Mivel bizonyos ásványi anyagokból a szezám a legtöbbet tartalmazza, a magok királyának is nevezik. Az asszír mitológia szerint, amikor az istenek megteremtették a világot, szezámmagból készült bort ittak.
Archívum
A „véletlen” a segítségemre sietett, és az utamba sodort valakit, aki éppen kajakozott, nevezetesen a bátyám akkori barátnőjét. Kérdezte, hogy van-e kedvem kajakozni. Én addigra már annyira akartam sportolni, hogy nagyon boldogan mentem le életem első kajak edzésére a Budapest Sport Egyesületbe. Így kezdődött, és ebből 15 év szerelem lett. Én és a kajakozás.
Archívum
Dr. Kovácsné Vetráb Erzsébet
A test és a környezet tisztántartásához egyre több tisztálkodószer jelent meg a XX. század folyamán, amelyek az arcápolók mellett folyamatosan kiegészültek haj- és testápolókkal. A XXI. század emberének az elvárása megváltozott a kozmetikumokkal szemben. Már nem csak a bőrápolás a fontos, hanem a kellemes illat, a fiatalos külső, és a bőr fiatalítása. Az anyagtudomány és az orvostudomány fejlődésével a kozmetikai ipar egyre jobban megfelel ezen igényeknek, sőt irányítja is azokat.